Dětské tábory pořádáme o hlavních prázdninách, víkendy u koní pak celoročně od pátku do neděle po předběžné dohodě.

Dětský tábor je zaměřen především na přístup a ježdění na koni. Jako doplněk jsou potom jednotlivé aktivity od sportovních přes kulturní a umělecké až po vzdělávací. Ty doplňují jezdecký pobyt a dělají jej atraktivnější. Jelikož jsme uprostřed krásné přírody necelých 60 km od Prahy, máme možnost zprostředkovat vašim dětem pobyt v přírodě nejen o letních prázdninách, ale celoročně formou víkendů či v období kratších prázdnin nebo svátků.

Počet dětí je omezen na 4, a to tak, abychom se mohli věnovat s dostatečnou pozorností a zájmem o každého jedince zvlášť. Zamezí to nezdravé soutěživosti a nesoustředěnosti.            V neposlední řadě jsou rizika spojená s nadměrným počtem dětí v hodině příliš velká a my je nechceme za žádnou cenu podceňovat.

Tábory jsou 6ti denní a jsou přizpůsobeny věku a schopnostem dětí. Povinností každého dítěte je mít vlastní přílbu, která nemusí být za každou cenu jezdecká. Chápeme finanční náročnost a snažíme se omezit výdaje Vás rodičů na minimum. Jako další doporučené vybavení pro jezdecký sport jsou boty s hladkou podrážkou, nejlépe kotníčkové, chapsy (česky návleky přes kalhoty), lehké rukavice, popřípadě i bezpečnostní vesta a vhodné oblečení i do nepohody.

V rámci tábora děti absolvují kromě ježdění i základy péče o koně, základy znalostí ze zdravovědy, základy etologie, základy chování a přístupu ke koním a veškerou problematiku spojenou s ježděním a staráním se o ně. Vše jak po stránce teoretické tak i praktické. Celý kurz nebo tábor bude dokumentován a fotografie případně videa budou k nahlédnutí po omezenou dobu na webových stránkách a je možné si je v celém rozsahu za symbolickou cenu odkoupit.